İSKUR'un temelleri atıldı

İSKUR'un temelleri atıldı

1990 Yılında Kahramanmaraş'ta A.Kadir Kurtul tarafından İSKUR'un temelleri atıldı. Sektöre iddialı bir şekilde giren İSKUR, ilk olarak pamuk, çırçır ve pamuk yağı üretimiyle faaliyetlerine başladı.OpenEnd işletmesi hizmete girdi

OpenEnd işletmesi hizmete girdi

Tekstil sektöründe büyük hedefler belirleyen İSKUR ilk iplik tesisi olan OpenEnd işletmesini hayata geçirdi. OpenEnd tesisi 6 Ton/ Gün üretim kapasitesi ile üretime başladı.İlk iplik ihracatı İsviçre'ye gerçekleştirildi

İlk iplik ihracatı İsviçre'ye gerçekleştirildi

Yerli piyasada tekstil sektöründe adından söz ettirmeye başlayan İSKUR için artık dünyaya açılma zamanı gelmişti. Kuruluşunun 7. Yılında ilk iplik ihracatını İsviçre’ye gerçekleştirdi.SÜLEYMANLI HES tesisi faaliyete geçti.

SÜLEYMANLI HES tesisi faaliyete geçti.

Tekstil sektörü dışında farklı yatırım fırsatlarını değerlendiren İSKUR, gelişen enerji sektörüne güçlü bir adım attı. 4,7 Mw kurulu gücü olan ilk HES projemiz olan SÜLEYMANLI HES tesisi faaliyete geçti.İSKUR BOYA şirketi kuruldu.

İSKUR BOYA şirketi kuruldu.

Tekstilin her alanında yatırımlarına devam eden İSKUR, 15 ton/gün kapasiteli ring iplik tesislerini ve 10 ton/gün kapasiteli örme boyahanesine sahip İSKUR BOYA şirketinin kuruluşunu gerçekleştirdi.Kurtul'a İngiltere'den gurur ödülü.

Kurtul'a İngiltere'den gurur ödülü.

İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı Kadir kurtul, Liverpool Pamuk Ticaret Borsası Yönetim Kurulu'na katılan ilk Türk iş adamı olarak Türk tekstil endüstrisinin gurur kaynağı oldu.İskur 30'u aşkın ülkeye ihracat yapan bir dünya şirketi hüviyeti kazandı.

İskur 30'u aşkın ülkeye ihracat yapan bir dünya şirketi hüviyeti kazandı.

Ürünlerini dünya pazarlarına taşımak isteyen İSKUR, İSKUR PAZARLAMA şirketinin kuruluşunu gerçekleştirerek kıtalar arası 30'u aşkın ülkeye ihracat yapan bir dünya şirketi hüviyeti kazandı.Konfeksiyon tesisi 300.000 adet hazır giyim ürün kapasitesiyle üretime başladı

Konfeksiyon tesisi 300.000 adet hazır giyim ürün kapasitesiyle üretime başladı

Tekstilin farklı sektörlerinde yatırımlarına devam eden İSKUR, Entegre tesislerimizden olan konfeksiyon tesisini tamamlayarak aylık 300.000 adet hazır giyim ürün kapasitesiyle üretime başladı.OpenEnd iplik üretim kapasitesi 46 ton/gün'e çıkarıldı.

OpenEnd iplik üretim kapasitesi 46 ton/gün'e çıkarıldı.

İplik sektöründe artan talebi karşılamak için kapasite artırım çalışmalarını sürdüren İSKUR, OpenEnd iplik işletmelerine bir yenisini daha katarak OpenEnd iplik üretim kapasitesini 46 ton/gün'e çıkardı.İsmail Kurtul Sağlık Ocağı Açıldı.

İsmail Kurtul Sağlık Ocağı Açıldı.

Faaliyet gösterdiği topluma karşı sosyal sorumluluk bilinciyle hareket eden İSKUR, İsmail Kurtul Sağlık Ocağı’nın yapımını tamamlayarak Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü’ne teslim etti.Compakt Ring yatırımıyla kapasite günlük 30 ton kapasiteye çıkarıldı.

Compakt Ring yatırımıyla kapasite günlük 30 ton kapasiteye çıkarıldı.

Tekstilde büyümeye devam eden İSKUR,bu anlamda stratejik yatırımlarını sürdürerek ikinci ring iplik eğirme tesisi Compakt Ring yatırımıyla kapasitesini günlük 30 ton kapasiteye çıkardı.İsmail Kurtul İlköğretim Okulu'nun inşaatı tamamlandı

İsmail Kurtul İlköğretim Okulu'nun inşaatı tamamlandı

İSKUR, ikinci sosyal sorumluluk projesi olarak olan 750 Öğrenci kapasiteli İsmail Kurtul İlköğretim Okulu’nun inşaasını tamamlayarak Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.A.Kadir Kurtul TBMM tarafından Üstün Hizmet Ödülü ile onurlandırıldı.

A.Kadir Kurtul TBMM tarafından Üstün Hizmet Ödülü ile onurlandırıldı.

İSKUR Yönetim Kurulu Başkanı A.Kadir Kurtul , yaptığı yatırımlar, sağladığı istihdamla ülke ve bölge ekonomisine katkılarından dolayı TBMM tarafından Üstün Hizmet Ödülü ile onurlandırıldı.Vorteks iplik tesisi 12 ton/gün kapasiteyle üretime başladı.

Vorteks iplik tesisi 12 ton/gün kapasiteyle üretime başladı.

İkinci örme kumaş tesisi devreye alınarak örme makine sayısı 127'ye, ham ve boyalı örme kumaş kapasitesi 50 ton/güne çıkarıldı. Vorteks iplik tesisi de 12 ton/gün kapasiteyle üretime başladı.Kojenarasyon Enerji

Kojenarasyon Enerji

İSKUR, kojenerasyon doğalgaz elektrik santrali ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. 8.6 MW kurulu güce sahip olan sistem 2016 yılında 12.9 MW kapasiteye çıkarıldı.Modena dokuma kumaş tesisi devreye alındı.

Modena dokuma kumaş tesisi devreye alındı.

Sektörde sinerjik yatırımların gücüne inanan İSKUR, ortaklık iştiraki olan olan MODENA Dokuma Kumaş Tesisi’ni devreye alarak, tekstilin kumaş bölümünde lider firmalar arasına girdi.Kahramanmaraş dışındaki ilk yatırım Diyarbakır'da hayata geçti.

Kahramanmaraş dışındaki ilk yatırım Diyarbakır'da hayata geçti.

İSKUR, ülkede yaşanan sosyal barış süreci le birlikte Diyarbakır'a 100 Milyon TL'lik yatırımla 50.000 iğ kapasiteli ring compact iplik tesisini kurarak Kahramanmaraş dışındaki ilk yatırımını hayata geçirdi.İSKUR Marfi otomotiv olarak FIAT bayiiliğine başladı.

İSKUR Marfi otomotiv olarak FIAT bayiiliğine başladı.

İSKUR yeni sektörlere adım atmaya devam ediyor. Otomobil sektörünün lider markası olan FIAT'ın Kahramanmaraş Yetkili Satış bayiliğini Marfi Otomotiv adı altında üstlenerek sektörde yeri aldı.İSKUR DENİM markası ile üretim faaliyetlerine başladı.

İSKUR DENİM markası ile üretim faaliyetlerine başladı.

Tekstilin her alanında büyümeyi hedefleyen İSKUR, bugün lokomotif sektörlerden biri haline gelen denim işletme yatırımını tamamlayarak İSKUR DENİM markası ile üretim faaliyetlerine başlamıştır.Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi açıldı

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi açıldı

Yapımına 2012 yılında başlanıp 2015 yılında tamamlanan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi’nin bünyesindeki İlahiyat Fakültesi, tarihi mimarisi ve modern yapısıyla üniversitenin en güzel fakülteleri arasında yerini almıştır.