İSKUR DAN İHRACAT REKORU

İSKUR DAN İHRACAT REKORU

İSKUR ′DAN İHRACAT REKORU

Yaptığı yatırımlar, oluşturduğu istihdamla ve gerçekleştirdiği ihracat rakamlarıyla Türkiye ekonomisinin kilometre taşlarından biri olan İskur Tekstil, son 10 yılda 851 milyon dolar ihracat yaparak Türkiye’nin en çok ihracat yapan 72’inci firması oldu.

Uluslararası yayın yapan Ekonomi dergisi Forbes, 2019 yılında ‘196 uç beyi’ araştırmasıyla Türkiye’nin son 10 yılda en çok ihracat yapan 169 şirketi ile ihracatta büyüme oranlarını açıkladı. 29 yıl önce 35 çalışanıyla başlayıp bugün 8 sektörde 4 bin çalışanıyla Türkiye’nin dev kuruluşlarından biri haline gelen İskur Tekstil, ekonomi dergisi Forbes’in yaptığı araştırmaya göre son 10 yılda 850.9 milyon dolar ihracat yaparak ülke ekonomisine büyük bir katma değer girdisi sağladı. Son on yılda yaptığı ihracat rakamlarında yüzde 479 büyüme ile de dikkat çeken İskur Tekstil Türkiye’nin en çok ihracat yapan 72. şirketi oldu.

Yakaladıkları başarı ile ilgili kısa bir açıklama yapan İskur Group Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul, “Tekstil ülkemizin olmazsa olmazıdır. Tekstile yatırım yapmaya ve teknolojilerimizi yenilemeye devam ediyoruz. Bu çerçevede Ar-Ge merkezlerimize önem vererek katma değeri yüksek ürünler üreterek rekabet gücümüzü artırmaya çalışıyoruz. İskur Group olarak önümüze koyduğumuz en büyük hedefimiz ihracattır. Ülkemizin ekonomisine döviz kazandırarak destek vermek zorundayız. Bu nedenle de İskur Group olarak ihracata konsantre olduk ve bu yolda ilerliyoruz. Aynı şekilde de yolumuza taviz vermeden devam edeceğiz” dedi.