İŞ ADAMI KADİR KURTUL’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

İŞ ADAMI KADİR KURTUL’DAN BİRLİK BERABERLİK MESAJI

8 kolda 4 bin çalışanı ile Türkiye ekonomisine güç veren İSKUR grup, her yıl düzenlediği geleneksel aşure günü etkinliğini bu yılda devam ettirdi. Etkinlikte, İSKUR çalışanları ve yönetimi ile Kahramanmaraş devlet erkanı bir araya geldi

İSKUR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul: “Ülke olarak coğrafi konumumuz nedeniyle, bugün ateş çemberi içerisindeyiz. Tefrikaya düşmeden sıkı bir yumruk gibi olma zorundayız. Allah tefrikaya düşenlerin helak olacağını buyuruyor” dedi.

İSKUR Grup, Muharrem ayı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlemediği aşure ikramlarına bu yılda devam etti. Gaziantep- Kahramanmaraş karayolu üzerinde bulanan fabrika bahçesinde kurulan dev kazanlarda pişen aşurelere hem işçilere hem de kent protokolüne ikram edildi.

Burada bir konuşma yapan İSKUR Grup Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Kurtul önemli mesajlar verdi. Ülkenin her yanının ateş çemberi olmasına rağmen, gayri safi milli hasıladan düşen payın yükseldiğine dikkat çeken Kurtul: “Gayri safi milli hasılada, kişi başına düşen pay hayli yükseldi. İleriye dönük, devletimiz büyük hedefler koydu” şeklinde konuştu

ÇALIŞMA ARKADAŞLARIM İLE KADER BİRLİĞİ ETTİM

Sözlerine çalışanlarına yönelik, “Kader birliği ettiğim arkadaşlarım” diye başlayan Kurtul şöyle konuştu: “Böylesine kıymetli bir ayda sizlere hitap etme fırsatı yakaladığım için Allah’a hamd ediyorum. Bu mübarek ayın kutsiyetini hepimiz biliyoruz. Ayrıca Hazreti Hüseyin’in 10’uncu muharrem günüde şehit edilmesi bizi ziyadesi üzmüştür. Ülke olarak coğrafi konumumuz nedeniyle, bugün ateş çemberi içerisindeyiz. Tefrikaya düşmeden sıkı bir yumruk gibi olma zorundayız. Allah tefrikaya düşenlerin helak olacağını buyuruyor. Sanki Kurtuluş savaşı öncesi sevr anlaşması hortlatılmaya çalışıyor.

KIYMETİNİ BİLELİM

Sağlamlığımız elimizdeyken sağlığımızın, varlığımız elimizdeyken varlığımızın kıymetini bilmemiz gerekiyor. Kaybedilen her şeyin çoğu zaman kazanılması tekrar çok zor. Çalışan arkadaşlarım olarak genç, dinamik ve donanıma sahipsiniz. Başta ülkemiz, sonra çalıştığımız müessese olan İSKUR sizlerden  çok şey bekliyor. Gayri safi milli hasılada, kişi başına düşen pay hayli yükseldi. İleriye dönük, devletimiz büyük hedefler koydu. Üretimde, sanayide, ihracatta, istihdamda, sosyal refah düzeyinde eskisi ile kıyas edilemeyecek düzeydeyiz.

ÜLKEMİZ İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPMALIYIZ

Ülkemizi için, ailemize için, tüm Türk toplumu için elimizden geleni yapma azminde olmalıyız. Şu an içeresinde bulunduğumuz bu eserler milletimizin malıdır. Milli servettir. Her çalışan arkadaşımın çorbada tuzu vardır. Ulusal bir görev olarak bu eserleri korumak, kollamak, ileriye götürmek hepimizin boynunun borcudur. Cenab-ı Allah birlik ve beraberlik içerisinde bizleri daha nice mübarek muharrem aylarına yetiştirmesi, eriştirmesi dileğiyle hepinize teşekkür ediyorum”

https://marassonhaber.com/isadami-kadir-kurtuldan-birlik-beraberlik-mesaji/