Tekstil

HAZIR GİYİM

İskur, hazır giyim sektörüne 2007 yılında adım atmış ve o günden bu yana üretim ve pazarlama gücünü hızla artırarak yoluna devam etmiştir.

Tekstil entegrasyonunda “son etap” olarak tanımlanan konfeksiyon işletmemiz, bir yandan dünya çapında tanınmış markalarının güvenilir tedarikçisi olmuş; diğer yandan ulusal ve uluslararası pazarda kendi markasını yaratma yolunda hızlı ilerlemiştir.

Her yeni sezon kreasyonlarında, modanın son adımlarını takip eden, yeni tasarımlar deneyerek kendi adını markalaştırmaya çalışan hazır giyim üretimi, yetişkin ve çocuk gruplarında “örme giyim” ve “iç giyim” örnekleri ile dikkat çekmektedir.

BOYA APRE

Tekstil sektöründe, tam entegre bir yapıyla hizmet veren İskur, kendi boya tesislerinde, her türlü elyaf, iplik, örme ve dokuma kumaşın boya ve apre işlemlerini yapabilmektedir.

Boya ve apre işlemleri, çevreye, doğaya ve insan sağlığına duyulan özen ve hassasiyet ile gerçekleştirilmektedir.

Modern makina parkuruyla dikkat çeken tesisler, yüksek haslık değerlerinin ölçüldüğü laboratuvarlar ve deneyimli çalışanlarıyla sağlıklı, kaliteli ve güvenilir üretim sağlamaktadır.

DENİM

Tekstilin her alanında olduğu gibi, denim üretiminde de kısa zamanda söz sahibi haline gelen İskur, makine parkının gücü ve denim kumaş üretimindeki teknik bilgisiyle dikkat çekmektedir.

İskur Denim, kullandığı üst düzey iplikler, kaliteli boya ve kimyasallar, modern yıkama teknikleri, özel hazırlanmış koleksiyonlarıyla sektörde fark yaratmaktadır.

ÖRME KUMAŞ

Tekstil sektöründeki entegrasyonun en önemli bacaklarından birini örme kumaş oluşturmaktadır. Spor giyim alanında en çok kullanılan tip olan örme kumaşlar, Türk hazır giyim ihracatında da büyük bir öneme sahiptir.

Kısa zamanda farklı talepleri karşılayabilir noktaya gelen ve yüksek kalitedeki ipliklerin kumaşa dönüştürüldüğü modern örme işletmelerine sahip olan İskur, son teknoloji ile donatılmış bir makine parkuruna sahiptir.

Ürettiği örme kumaşları kendi boya apre tesislerinde işleyen İskur, 4 kıtada 30’dan fazla ülkeye yaptığı satışla Türkiye önemli bir ihracatçı konumundadır.

DOKUMA KUMAŞ

İskur, 2009 yılında yatırımlarına dokuma kumaş üretim tesisini de ekleyerek tekstil sektöründe daha güçlü bir konuma gelmiştir.

İskur’un son teknoloji ile donatılmış modern dokuma işletmelerinde, pamuğun dokuma kumaşa dönüşümü, üst düzey kalitede gerçekleştirilmektedir.

İPLİK

İskur, bünyesindeki ring, open end ve vortex iplik işletmeleriyle dev bir üretim hattına sahiptir.

İskur iplik tesislerinde, her türlü pamuk ve suni sentetik elyaflar işlenerek; geniş bir numara aralığında örme ve dokuma torsiyonlarında; düz, şantuklu, likralı, ekru veya melanj iplikler üretilebilmektedir.