Enerji

İskur bünyesindeki enerji yatırımları, ülke ve bölge ekonomisinin gelişimi için büyük anlam taşımakla birlikte, enerji sanayiine büyük katkı sağlamaktadır.

Enerji sektöründe öncü kuruluşlar arasında yer alan İskur’un yatırım politikaları, “Doğaya ve çevreye saygı, insana saygıdır.” ilkesiyle sürdürülmektedir.

GÜNEŞ ENERJİSİ

İskur’un enerji üretimi alanındaki en yeni yatırımları güneş enerjisi üretimine yönelik yatırımlardır. Güneş enerjisi yatırımları grup bünyesinde hızla gelişmeye, bölge ve ülke ekonomisine katma değer sağlamaya devam edecektir.

HİDROELEKTRİK

Adıyaman ve Kahramanmaraş’ta 550 bini aşkın aboneye elektrik dağıtımını gerçekleştiren Akedaş’ın ortakları arasında bulunan İskur, elektrik üretiminde kendi enerji ihtiyacını karşılayabilecek bir güç merkezi halindedir.

İlk HES projesini 2000 yılında “Süleymanlı HES” adıyla hayata geçiren İskur, günümüzde iştiraklerindeki yatırımlarıyla birlikte HES alanında önemli bir enerji üreticisi konumuna gelmiştir.

RÜZGAR

İskur, yenilenebilir enerjinin her alanında olduğu gibi rüzgar enerjisi tarafında da önemli yatırımlara imza atmaya devam etmektedir. İskur, kendi bünyesinde geliştirdiği enerji projelerinin yanı sıra iştiraklerinde devreye aldığı rüzgar gülleriyle, bu alanda da bölgesinde önemli bir aktör haline gelmiştir.