İSKUR AR-GE MERKEZİ

 

Ar-ge stratejisi olarak vizyonumuz doğrultusunda ve kuruluş misyonumuzu unutmadan, sürdürülebilirlik, enerji verimliliği, yenilikçi teknik ürünler ve ekolojik proses konularında faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.

2018 yılında faaliyete geçen Ar-ge Merkezimizde Tekstil Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Enerji Mühendisliği, Makine Mühendisliği, İşletme Mühendisliği ve Fen-Edebiyat Kimya ve Biyoloji gibi birçok farklı disiplinlerden oluşan 31 araştırmacı arkadaşımız görev yapmaktadır.

Ar-ge Merkezi olarak bölgemizde tekstil alanında faaliyet gösteren rakip firmalara kıyasla farkındalık yaratacak nitelikli ar-ge projelerinin geliştirilmesi için çaba sarf ediyoruz. Bu anlamda devam eden 8 projemizden 6 tanesi TÜBİTAK tarafından destekli olarak yürütülmektedir.

Üniversite-Sanayi işbirliğinin tesisi için Ege Üniversitesi, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, Uludağ Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Süleyman Demirel Üniversitesi, Bolton Üniversitesi (İngiltere), Acheen University(Almanya) Üniversiteleri gibi birçok farklı üniversiteler ile ortak projeler geliştirilmiş ve yenilerini de her geçen gün eklemekteyiz.

İskur olarak Ar-ge merkezimizde aynı zamanda geliştirdiğimiz projeleri inovasyona dönüştürebilecek ürün-geliştirme çalışmalarımızda mevcut. Bu bağlamda; askeri tekstiller, medikal tekstiller, teknik tekstiller, konfor tekstiller ve ekolojik tekstiller konseptlerinde katma değeri yüksek tasarım üstünlüğüne dayalı özgün ürünler geliştirmeye devam ediyoruz.


Firma İSKUR TEKSTİL ENERJİ TİC.SAN.A.Ş
Telefon
Email [email protected]